Program FreD

Przyłapano Cię na używaniu narkotyków lub alkoholu? Co możesz zrobić?

Weź udział w programie FreD. Może to poprawić twoją sytuację. Bycie notowanym za picie alkoholu bądź używanie narkotyków nie pozostaje bez konsekwencji.

• Szkoła może skierować sprawę do sądu.
  • Policja może wszcząć postępowanie karne.
  • Pracodawca może podjąć wobec Ciebie działania dyscyplinarne.

ZACZNIJ DZIAŁAĆ! ZGŁOŚ SIĘ!

Na spotkaniach dowiesz się:

• Czym ryzykujesz używając alkoholu lub narkotyków?
  • Jakie możesz ponieść konsekwencje prawne?
  • Jak szkodliwe jest Twoje używanie?
  • Jak możesz ograniczyć lub przestać używać?

Na czym polegają zajęcia?

• Zanim rozpoczną się zajęcia, odbędziesz rozmowę wstępną. Zadzwoń, aby ustalić jej termin!
  • Znajdziesz się w grupie liczącej od 5 do 12 uczestników.
  • Program trwa 8 godzin podzielonych na dwa lub trzy spotkania.
  • Po ukończeniu programu otrzymasz świadectwo uczestnictwa.
  • Gwarantowana jest całkowita dyskrecja. Prowadzący zajęcia mają obowiązek zachowania poufności.

UDZIAŁ W PROGRAMIE JEST BEZPŁATNY!

Program FreD jest programem wczesnej interwencji wobec osób, które zostały przyłapane na używaniu narkotyków lub alkoholu. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do obiektywnego spojrzenia na używanie substancji psychoaktywnych.

FreD opracowany i pomyślnie realizowany w Niemczech, został wdrożony w Polsce w latach 2007-2010 przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii w ramach międzynarodowego projektu "FreD goes net" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Zdrowie Publiczne.

Kontakt w Zamościu: 603 757 114